Sposób na suche włosy – domowe sposoby

Sposób na suche włosy domowe sposoby

Niestety przez klimatyzatory, suszarki, promienie słoneczne, częste mycie i prostownice nasze włosy robią się suche i niezbyt ładne. Dużo bardziej się przez to plączą i sprawiają więcej kłopotów jeśli chodzi o rozczesywanie i upinanie ich. Dlatego, jeśli chcesz by twoje włosy cieszyły się nienaganną kondycją, musisz wziąć się do roboty i solidnie o nie zadbać. Jak więc to zrobić, w zaciszu swojego domu?

Sposób pierwszy – wymień kosmetyki

Jeśli posiadasz szampon inny niż taki nawilżający, musisz bardzo szybko to zmienić. Spróbuj wybrać taki, który w naturalny sposób nawilża i regeneruje suche włosy. Taki szampon może zawierać między innymi: ekstrakt z korzenia mniszka proteiny owsa i olej z kiełków pszenicy. Ekstrakt z korzenia mniszka odżywia i zatrzymuje wilgoć. Proteiny owsa i olej z kiełków pszenicy działają mocno nawilżająco, a dodatkowo mają działanie ochronne. Jeśli chodzi o odżywki i maski warto wybierać takie, które zawierają w składzie olej arganowy i masło shea. Te dwa składniki regenerują strukturę włosa, a dodatkowo nadają mu blask i uelastyczniają go.

Sposób drugi – domowe maski na włosy

Pewnie już twoje babcie mówiły o zbawiennych właściwościach jajek i na pewno się nie myliły. Jajka, a w szczególności żółtka świetnie sprawdzą się do domowej maseczki na suche włosy. Zawierają one witaminy z grupy B, witaminę A, E i D oraz fosfor, cynk i selen. Maseczka z żółtek jest niezwykle prosta i dość tania w wykonaniu. Ty też musisz ją wypróbować! Żółtka należy wymieszać w szklance, do momentu aż osiągną lekko pianową konsystencję. Następnie należy nałożyć na wilgotne włosy i wetrzeć w nie maskę. Jajeczny specyfik należy pozostawić na włosach 20 minut, po czym zmyć letnią wodą i szamponem o dobrym składzie. Kurację maską jajeczną można powtarzać spokojnie raz w miesiącu.

Sposób trzeci – moc ziół

W przypadku suchych włosów można również zastosować płukanki z różnych ziół. Jest to bez wątpienia naturalny sposób na odżywienie naszych włosów. Najlepszy w tym przypadku będzie napar z kwiatu lipy, owsa lub bardzo popularnej melisy.