Jak samemu przekłuć uszy? Czy można bezpiecznie przekłuć sobie uszy w warunkach domowych?

Trudno szukać równie popularnej ozdoby, jak kolczyki. Stąd też trudno się dziwić, że sporo osób chce przekłuć sobie uszy. Co więcej, nie dotyczy to tylko kobiet, bo również panowie decydują się na ten krok. Metod na to, aby wykonać piercing uszu, jest naprawdę wiele. Chociaż zabieg ten jest stosunkowo tani, to nie wszyscy decydują się na wizytę w salonie kosmetycznym czy też w innym profesjonalnym punkcie.

Tym samym pojawia się wiele zapytań i to nie tylko w sieci, jak samemu przekłuć uszy. Wychodząc nieco naprzeciw osobom zainteresowanym tym tematem, poświęcimy mu niniejszy tekst. Szereg specjalistów nie zaleca tego rodzaju przekłuwanie uszu. Mimo tego wielu młodych ludzi decyduje się na ten krok.

Samodzielny piercing uszu

Warto sobie uzmysłowić, że nawet w domowych warunkach przy odpowiednim podejściu do tematu nie ryzykujemy jakoś przesadnie mocno. Oczywiście wykonywany w ten sposób piercing musi być przeprowadzony higienicznie. Zatem igłę, która powinna być kupiona w aptece, poddajemy dezynfekcji. Analogicznie dłonie i miejsce na uchu. Do tego celu stosujemy specjalny płyn bądź też spirytus salicylowy. Samo przekłucie powinno być wykonane pod odpowiednim kątem (kąt prosty), bo tylko w ten sposób mamy pewność, że rana będzie się dobrze goić. W salonie, jak i też w domu po przekłuciu wkładamy w dziurkę kolczyk. Idealne są do tego specjalne lecznicze kolczyki, które znacząco minimalizują ryzyko infekcji. Są one wykonane ze stali chirurgicznej lub tytanu. Można również spotkać z sięganiem po stal implantacyjną albo też bioplast.

Po zabiegu konieczna jest stała kontrola rany. Tym samym codziennie powinniśmy przemywać te miejsca solą fizjologiczną. Kategoryczne zabrania się wykonywania tego z użyciem spirytusu lub wody utlenionej. Warto dodać, że w czasie pielęgnacji kolczyk przekręcamy delikatnie w lewą i prawą stronę.

Jak zatem widać możliwy jest do przeprowadzenia w domowych warunkach piercing uszu. Jednak bez znajomości zasad pielęgnacji i zachowania higieny nie powinniśmy się za to brać. Analogicznie, jeśli boimy się, to rozsądniej będzie skorzystać z usług profesjonalisty.