Odpowiednia dieta w pracy

Dieta w pracy

W każdym biurze jest jakiś facet od jedzenia. Znasz go; zawsze przynosi smakołyki dla całego zespołu. Szanse są takie, że nie tylko stara się być przyjazny, ale będzie też trochę chudszy niż reszta z was.

Chudnięcie w pracy może być trudne, ponieważ większość z nas ma tendencję do jedzenia więcej, gdy jesteśmy w pracy. To dlatego, że jesteś tam na chwilę i łatwo jest stracić poczucie czasu i jeść więcej niż trzeba. Dieta w pracy może być o wiele łatwiejsza, jeśli wcześniej przygotujesz sobie kilka zdrowych opcji.

Próba zdrowego odżywiania nie musi oznaczać codziennego pakowania lunchu i rezygnacji ze smakołyków, gdy są pod ręką. W rzeczywistości, może to nawet oznaczać coś zupełnie przeciwnego, jeśli jesz w pracy.

Dieta w pracy to trend zdrowotny, co oznacza, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć.

Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci kontynuować prawidłowe odżywianie, a może nawet pomogą Ci zrzucić kilka kilogramów w tym procesie:

Pakuj swój lunch tak często, jak to możliwe. Jest to o wiele bardziej prawdopodobne, aby dokonać takich dobrych wyborów, gdy wiesz, że jedyną rzeczą, którą masz pod ręką jest sałatka lub coś innego niż torba chipsów lub resztki pizzy. Ponadto, gotowanie w domu pozwala Ci kontrolować, co dokładnie wchodzi w skład Twojego jedzenia i jak jest ono przygotowywane. Na przykład, jeśli starasz się ograniczyć sól, od samego początku przygotowuj posiłki z mniejszą ilością przypraw. Ostrożnie podchodź do jedzenia z automatów. Na pierwszy rzut oka wygoda automatów wydaje się wielka, ale pamiętaj, że cokolwiek jest w nich umieszczane, jest tam tylko z jednego powodu – ponieważ to się sprzedaje!

Kilka wskazówek odnośnie diety w pracy

  1. Pomiń bułki i frytki.
  2. Postaw na potrawy grillowane, a nie smażone
  3. Zamawiaj małe porcje (lub dziel się z przyjaciółmi)
  4. Unikaj smażonych i słodzonych napojów
  5. Spróbuj czegoś nowego! Spróbuj zdrowych pozycji w menu, nawet jeśli wydają Ci się dziwne.
  6. Nie bój się prosić o zamienniki lub zmiany w sposobie przygotowania potraw
  7. Korzystaj ze zdrowych opcji, jeśli są one dostępne.

Dieta w pracy może być wykonywana za pomocą koktajli i batonów dietetycznych. Bary, koktajle i przekąski dostępne obecnie na rynku są pełne witamin, minerałów i innych składników odżywczych, które pomogą dostarczyć organizmowi energii.

Zdrowe koktajle

Koktajle są wygodnym sposobem na picie śniadania w biegu i mogą dać Ci energię, której potrzebujesz, aby przetrwać poranek.

Jeśli planujesz używać koktajli dietetycznych, ważne jest, abyś używał takich, które mają wysoką zawartość białka. Bez wystarczającej ilości białka, znajdziesz się uczucie zmęczenia i zdrenowany przez cały dzień. Szukając koktajlu, chcesz znaleźć taki, który ma minimalną ilość 17 gramów białka na porcję.