Efekt jojo – co to jest i jak się go pozbyć?

Coraz więcej osób boryka się z problemem nieprawidłowej wagi oraz walczy z nadmiarem kilogramów. Szalejąca pandemia sprawiła, że coraz mniej się ruszamy oraz przykładamy mniejszą uwagę do tego co jemy na co dzień. Wiele osób zmęczonych tą sytuacją postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i startuje z odchudzaniem. Niestety wiele tego typu akcji kończy się tym, że kilogramy wracają, a my oprócz wysokiej wagi mamy kiepski nastrój i zniechęcamy się do dalszego działania. Efekt jojo może być demotywujący, dlatego jeśli chcesz wiedzieć jak się go pozbyć, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Bardzo dużo osób poszukuje odpowiedzi na pytanie jak szybko schudnąć bez efektu jojo? Przede wszystkim warto jest skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów bądź skorzystać ze sprawdzonej diety. Warto mieć na uwadze, że jedynie stosowanie się do ustalonych zasad jest w stanie doprowadzić nas do założonego sukcesu bez niechcianego efektu jojo.

Czym jest efekt jojo i co warto wiedzieć na jego temat?

Czym właściwie jest efekt jojo i jak możemy mu zapobiec. Najprościej mówiąc efekt jojo to powrót zgubionych kilogramów tuż po zakończeniu diety. Kilogramy wracają szybko i często ze zdwojoną siłą co demotywuje do dalszej walki o szczupłą i zdrową sylwetkę.

Zasady, dzięki którym schudniesz bez efektu jojo:

  1. Jedz regularnie. To złota zasada, którą warto sobie wziąć do serca, a regularne jedzenie i pilnowanie posiłków powinno stać się wręcz sposobem na zdrowe życie.

  2. Postaw na zbilansowane posiłki. Uważnie patrz na to co jesz oraz jak łączysz ze sobą poszczególne produkty. Czasami nie ilość, a te połączenia powodują problemy z nieprawidłową wagą.

  3. Pij dużo wody. Nawet 3 litry dziennie – tyle powinno się pić, aby woda nie zatrzymywała się w organizmie i nie powodowała nadwagi.

  4. Ułóż jadłospis z profesjonalistą. Nie stosuj niesprawdzonej diety. Udaj się do dietetyka bądź trenera personalnego, który ustali jadłospis, dzięki któremu zdrowo schudniesz.