Obiad przed treningiem – sprawdź co warto zjeść

Regularna aktywność fizyczna to coś, o co z pewnością warto dbać. Ćwiczenia pozwalają utrzymać dobrą formę, piękną sylwetkę oraz cieszyć się dobrym samopoczuciem i wysokim poziomem odporności. Jeśli chcesz dbać o zdrowy styl życia, ćwiczenia kilka razy w tygodniu to absolutna podstawa. Jeśli ćwiczysz w porze popołudniowej i zastanawiasz się co zrobić na obiad przed treningiem ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Poniżej znajdziesz kilka porad dotyczących tematu posiłków przed ćwiczeniami.

Obiad przed treningiem – sprawdź co warto jeść

Posiłek przed treningiem powinien dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość energii, która przyda się podczas ćwiczeń. Dzięki temu będą one bardziej efektywne, a osoba ćwicząca nie odczuje zmęczenia zbyt szybko. Warto pamiętać o tym, że taki posiłek powinien być sycący, ale nie może obciążać układu trawiennego. Jeśli nie zadbasz o to w odpowiedni sposób, efekt będzie odwrotny do zamierzonego.
W posiłku przed treningiem najważniejsze są węglowodany, które dodadzą organizmowi potrzebnej energii. Obiad powinien zawierać również błonnik oraz białko w niewielkich ilościach. Najmniej w takim posiłku powinno być tłuszczu. Pamiętaj, aby obiad spożyć w odpowiednim czasie tak, aby został strawiony a wszystkie najważniejsze składniki miały czas na odpowiednie wchłonięcie. Obiad warto spożyć około 2 godziny przed planowanymi ćwiczeniami. Poza odpowiednim pożywieniem, zadbaj także o wystarczające nawodnienie, które również ma niemałe znaczenie przed treningiem. Szukasz inspiracji? Poniżej znajdziesz kilka propozycji prostych i smacznych dań, które doskonalą sprawdzą się jako obiad przed ćwiczeniami.

Propozycje na obiad przed aktywnością fizyczną

Przed treningiem warto zjeść:

  1. Kasza gryczana w serem feta i pomidorami.
  2. Leczo z tofu i cukinii oraz ziemniakami.
  3. Omlet z łososiem i pieczywem.
  4. Sałatka z ryżem, kurczakiem i warzywami.
  5. Omlet z pesto i pieczywem.

Zakończenie

Regularna aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na wiele aspektów związanych z funkcjonowaniem organizmu. Warto ćwiczyć kilka razy w tygodniu, aby cieszyć się pozytywnymi efektami. Należy także zadbać o odpowiednią dietę. Przed treningiem warto zjeść obiad, który dostarczy potrzebnej energii. Taki posiłek powinien składać się przede wszystkim z węglowodanów, może zawierać także błonnik oraz białko. Aby efekty były najlepsze, należy zjeść obiad 2 godziny przed planowanymi ćwiczeniami. Dzięki temu wszystkie ważne składniki zdążą się wchłonąć.