Dieta pudełkowa – zrób to sam

Odpowiednio zbilansowana dieta to podstawa, o którą należy zadbać. Dzięki niej można cieszyć się zdrowiem, sprawnością i dobrym samopoczuciem. Niestety dzisiejsza rzeczywistość nie ułatwia zadbania o prawidłowe żywienie. Każdy bowiem ma wiele spraw do załatwienia, dużo ważnych obowiązków. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu, a jest nim dieta pudełkowa. Poniżej znajdziesz kilka porad, które pozwolą Ci skorzystać z tej opcji bez znacznego uszczuplenia portfela.

Dieta pudełkowa zrób to sam

Catering dietetyczny oznacza wiele zalet. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na skorzystanie z tego wygodnego rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z diety pudełkowej. Takie rozwiązanie jest bowiem bardzo wygodne, sprawdza się w przypadku osób zapracowanych i tych, którzy nie mają czasu zjeść porządnie w domu. Dieta pudełkowa zrób to sam to w takich sytuacjach najlepsze rozwiązanie. Oto kilka przydatnych porad na ten temat:

  1. Przygotuj się odpowiednio – na początku warto obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, dowiedzieć się jakie składniki powinny znaleźć się w diecie oraz w jakich ilościach. Ważne jest również określenie celu. Dieta będzie wyglądała inaczej w przypadku chęci przytycia, inaczej gdy chcesz schudnąć a jeszcze inaczej jeśli chcesz utrzymać wagę. Na podstawie zdobytych informacji warto wyszukać kilka ciekawych przepisów i rozpisać dokładny plan żywienia na kolejne tygodnie. Warto również zaopatrzyć się w pojemniki, w które będzie można wygodnie spakować posiłki i spożywać je poza domem.
  2. Zadbaj o różnorodność – dieta nie musi być katorgą. Aby czerpać z niej przyjemność, należy zadbać o odpowiednie doprawienie oraz różnorodność posiłków. Dzięki temu dieta nie będzie nudna a smaczna i będzie łatwiej się do niej stosować.
  3. Pamiętaj o zdrowych przekąskach – dieta nie oznacza rezygnacji z przekąsek, powinny jednak być one wybierane z rozsądkiem. Doskonałą przekąską są domowe owocowe koktajle albo warzywa pokrojone w paski czy suszone owoce. To właśnie na takie przekąski należy stawiać.

Suplementacja ma sens

Jeśli nie jesteś ekspertem w kwestii prawidłowego żywienia, Twoje pierwsze próby zapewnienia organizmowi wszystkiego co potrzebne mogą być nie do końca udane. Warto poza zdrową dietą stosować wsparcie w postaci suplementów dobrej jakości. Dzięki nim możliwe jest uzupełnienie tego, czego organizm nie otrzymał poprzez pożywienie. Na ten krok warto zdecydować się szczególnie wówczas, gdy występują objawy niedoboru ważnych składników.