Uczulenie na mleko – objawy nietolerancji mleka krowiego. Alergia na mleko.

Alergie to w dzisiejszych czasach bardzo powszechny problem. Bardzo duża część społeczeństwa zmaga się z alergiami na różnego rodzaju pokarmy. Jedną z częściej występujących alergii jest alergia na mleko.

Objawy nietolerancji mleka krowiego przypominają wiele innych alergii – to właśnie dlatego aby wiedzieć, że mamy uczulenie na mleko, musimy wykonać specjalne testy u lekarza alergologa. Przy alergii na mleko krowie pojawiają się wysypki, kichanie, katar i swędzenie. Nierzadko występują także dolegliwości ze strony układu pokarmowego – pojawiają się wymioty oraz biegunka.

Nie należy lekceważyć objawów uczuleń – spożywanie produktów, na które mamy uczulenie, może nieść za sobą groźne konsekwencje! Alergia na mleko sprawia jednak, że osoba uczulona musi zrezygnować ze spożywania bardzo wielu produktów. Na szczęście, krowie mleko można zastąpić różnymi rodzajami mleka roślinnego – z powodzeniem robią to weganie, którzy nie spożywają produktów pochodzenia zwierzęcego. Wybór mlek roślinnych jest bardzo szeroki i z pewnością każdy znajdzie wśród nich zamiennik mleka, który będzie mu smakował.