Zasady diety z kaszą jaglaną

Kasza jaglana – dlaczego warto ją spożywać?

Kasza jaglana to doskonały dodatek do obiadu czy kolacji. Jest nie tylko smaczna i sycąca, ale także korzystnie wpływa na organizm. Oto najważniejsze powody dla których warto regularnie spożywać kaszę jaglaną:

  1. Krzemionka która znajduje się kaszy jaglanej wpływa pozytywnie na wygląd. Dzięki niej włosy, skóra oraz paznokcie są w dużo lepszym stanie. Krzem zapobiega także odwapnianiu kości.
  2. Witamina E oraz lecytyna to połączenie, które znajduje się w smacznej kaszy jaglanej. Dzięki temu połączeniu spożywanie kaszy jaglanej wpływa pozytywnie na pamięć i koncentrację. Kaszę można polecić szczególnie tym, którzy pracują umysłowo oraz uczniom i studentom.
  3. Kasza jaglana nie zawiera glutenu, a więc nie uczula. Jej kolejną zaletą jest również to, że syci, ale jednocześnie jest lekkostrawna i nie powoduje uczucia obciążenia układu trawiennego.

Kaszę jaglaną lubi wiele osób, powstała nawet specjalna dieta z kaszą jaglaną. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi akapitami tego artykułu. Znajdziesz w nich najważniejsze informacje na temat wspomnianej diety.

Dieta z kaszą jaglaną

Detoks jaglany ma na celu oczyszczenie i odkwaszenie organizmu. Taki rodzaj detoksu może stosować każdy, u kogo nie istnieją przeciwwskazania do spożywania kaszy jaglanej. Tak na przykład przy Hashimoto należy zrezygnować z takiego detoksu organizmu.
Przed przystąpieniem do diety jaglanej, należy odpowiednio przygotować organizm. Dzięki temu efekty wysiłków będą bardziej zadowalające. Na 14 dni przed detoksem należy szczególnie skupić się na prawidłowym nawodnieniu organizmu. W tym czasie należy także usunąć z diety słodycze, żywność wysoko przetworzoną, napoje gazowane. Nie trzeba rezygnować z kawy i herbaty, ale należy ograniczyć się do maksymalnie dwóch filiżanek dziennie.
Detoks powinien trwać 12 dni, chociaż w zależności od samopoczucia można wydłużysz ten czas do 21 dni. W początkowych dniach w jadłospisie powinna znaleźć się zupa z kaszy jaglanej. W kolejnych dniach kaszę jaglaną należy spożywać w różnych formach. Podczas stosowania detoksu warto także spożywać siemię lniane.

Efekty detoksu jaglanego

Efekty diety jaglanej to przede wszystkim zmniejszenie obwodów ciała, uczucie lekkości, oczyszczenie organizmu. Dzięki tej diecie poprawi się również stan oraz wygląd włosów, skóry i paznokci. Oczyszczony organizm funkcjonuje dużo lepiej, co wpływa pozytywnie na samopoczucie.