Pieluchy dla noworodka

Pierwsze dni z noworodkiem

Narodziny dziecka jest to niezwykle emocjonujący moment w życiu każdego rodzica. Jeśli jest to nasze pierwsze dziecko ilość pytań dotyczących opieki nad noworodkiem jest niezliczona. Z pewnością tuż przed narodzinami każda mama skompletowała wyprawkę dla swojego dziecka. Wśród akcesoriów do pielęgnacji noworodka nie mogło zabraknąć pieluch. Jest to podstawa każdej wyprawki. W obecnych czasach wybór pieluch jest ogromny. Najbardziej popularne pieluchy jednorazowe produkowane są przez wielu producentów. Często dla noworodka mamy wybierają pieluchy ekologiczne oraz o jak najlepszym składzie. Skóra dziecka w pierwszym okresie życia jest niezwykle wrażliwa i podatna na podrażnienia. Dlatego tak ważne jest, by pieluchy były jak najmniej chemiczne.

Pieluchy wielorazowe

Coraz częściej rodzice malutkich dzieci decydują się jednak na pieluchy wielorazowe. Jest to sposób pieluchowania przyjazny środowisku, a także dużo bezpieczniejszy dla skóry maleńkiego noworodka. Dla noworodka można bowiem wybrać pieluchy wielorazowe, które składają się z samych naturalnych materiałów. Wkłady chłonne, które odpowiadają za przyjęcie wilgoci mogą być wykonane z takich materiałów jak bawełna, len czy też bambus. Tote materiały stykają się z pupą dziecka, zapewniają jej komfort i pozwalają skórze oddychać. Zewnętrzna, nieprzemakalna warstwa pieluchy może być wykonana z wełny, która również jest materiałem naturalnym i przyjaznym środowisku. Wełna ma niezwykłe właściwości.

 

Odpowiednio zalaminowana jest nieprzepuszczalna, a jednocześnie przepuszcza powietrze. Dzięki temu jest często wybierana przez mamy. Wybierając bumgenius pieluchy należy zwrócić uwagę również na ich rozmiar. Dla noworodków polecane są specjalne, mniejsze niż standardowe pieluszki. Należy zakupić ich odpowiednią ilość pamiętając, że noworodek będzie z całą pewnością przebierany kilkanaście razy na dobę. Posiadając w domu odpowiednią ilość pieluch można bez stresu wielopieluchować swoje dziecko.