Porządna baza dla każdego dziecka – wigwam

Jakie zabawy ze swojego dzieciństwa pamiętasz? Najpewniej chowanego, Baba Jaga patrzy lub budowanie bazy, zamku lub namiotu z pościeli, poduszek i krzeseł. To były wspaniałe czasy, jednak jeśli spojrzymy z perspektywy rodziców te bazy mogły być uciążliwe.
Świeża, czysta pościel była pewnie później cała brudna, utytłana i zmaglowana jak po przemarszu wojsk, nie mówiąc o tym, że na jednej takiej bazie się nigdy nie kończyło.

Jak dobrze, że dzisiaj możemy sprawić, że będzie to łatwiejsze. Wystarczy bowiem kupić wigwamy dla dzieci.

Czym są wigwamy dla dzieci?

Jeśli widziałeś kiedyś western – lub choćby kreskówkę inspirowaną Dzikim Zachodem – na pewno widziałeś namioty Indian, czyli tipi. Wigwamy są właśnie takimi namiotami. Z tą różnicą, że te dla dzieci są łatwiejsze w montażu i ewentualnym demontażu, dostępne są w większej ilości wzorów i świetnie zastępują pościelowe bazy.

Dlaczego warto kupić tipi dla dzieci?

Dzieci uwielbiają kryjówki czy małe przestrzenie, w których mogą się zamknąć przed światem zewnętrznym i dać ponieść się wyobraźni. Właśnie dlatego my budowaliśmy bazy, a teraz warto kupić tipi.

Takie tipi zapewnia nas, że dziecko będzie mogło w każdej chwili przenieść się do świata własnej fantazji, gdzie bez przeszkód rozwinie swoją wyobraźnię. Montaż takiego namiotu jest bowiem bardzo szybki i łatwy, a sam namiot nie zajmuje wiele miejsca. Nie ma więc dużych przeszkód, by stanowił on stały element pokoju dziecka.

Kiedy są ciepłe dni można zaś spokojnie wynieść namiot do ogrodu, by dziecko spokojnie bawiło się na dworze. Wystarczy tylko na noc złożyć go lub wytrzeć nóżki od stelaża i wstawić do domu.

Taki namiot zapewni dzieciom wiele godzin zabaw i to nie tylko w Indian. Ich własna wyobraźnia oraz różne wzory mogą przenieść ich do świata baśni z rycerzami i księżniczkami, czarownikami i czarodziejkami, wróżkami i czarownicami, czy potworami i bohaterami.

Jaki wybrać?

Wszystko zależy od tego ile miejsca mamy do dyspozycji. Do mniejszych pomieszczeń lepiej aby podstawa nie miała więcej jak 1,1 metra. Jest to małe tipi dla 2-3 dzieci do spokojnej zabawy. Wigwam o podstawie 1,25 jest już dużo większy, choć wydaje się inaczej. Oczywiście możliwe są jeszcze większe dla osób mających wystarczająco dużo miejsca.

Odnośnie wzoru – mamy pełną dowolność, dzięki szerokiej gamie kolorów jak i wzorów. Innymi słowy – znajdzie się coś dla każdego.