Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne na redukcji- sposób

Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne na redukcji

Zapotrzebowanie kaloryczne na redukcji jest zdrową dietą, która pomaga schudnąć i spalić tłuszcz, ale ma również inne korzyści. Należą do nich poprawa stanu zdrowia, odporność na infekcje i dłuższe życie.

Próba odchudzania nie jest łatwa. Potrzeba czasu, poświęcenia i wytrwałości, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Kiedy zaczynasz, musisz być świadomy tego, czego Twój organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Obliczanie zapotrzebowania kalorycznego jest ważnym krokiem w procesie redukcji wagi. W ten sposób będziesz wiedzieć, ile kalorii możesz jeść dziennie bez przybierania na wadze i nadal tracić dodatkowe kilogramy, które chcesz.

Zdrowe nawyki żywieniowe mogą pomóc Ci utrzymać dobrą wagę i utrzymać ją na stałym poziomie w czasie. Mogą one również pomóc obniżyć poziom cholesterolu i poprawić pamięć. Jeśli jednak ktoś jest zbyt szczupły lub ma niedowagę, nie powinien próbować stracić zbyt wielu kilogramów na raz, ponieważ może to spowodować problemy zdrowotne.

Obliczanie zapotrzebowania kalorycznego na redukcji:

Ilość kalorii, jakiej potrzebuje dana osoba, zależy od kilku czynników: jej wieku, płci (siedząca, umiarkowanie aktywna lub bardzo aktywna), wzrostu i wagi, zanim zaczęła się odchudzać. Osoby, które od zawsze miały problemy z wagą, powinny z pomocą dietetyka lub lekarza wybrać zdrowy plan żywieniowy.

Głównym punktem potrzeb kalorycznych na redukcji jest to, że zapewnia 100% dziennego zapotrzebowania na kalorie tylko podczas jednego posiłku, podczas gdy inne są dozwolone pewien procent mniej niż wymagane.

Na przykład, jeśli Twoja zwykła dieta powinna składać się z 2000 kalorii dziennie, leczenie zapewni Ci 1000 kalorii podczas śniadania i 500 podczas lunchu i kolacji. Pozostałe 250 kalorii może być spożywane w formie przekąsek w ciągu dnia.

Powód takiego podziału jest bardzo prosty – w ten sposób oszczędzają Państwo kalorie na śniadanie, kiedy są one najbardziej potrzebne. W południe i wieczorem procesy zachodzące w organizmie są minimalne, więc nie potrzeba dużych ilości energii na trawienie pokarmu.

Główną zaletą redukcji zapotrzebowania kalorycznego jest to, że jej efekt jest niemal natychmiastowy – już po dwóch, trzech dniach taka kuracja powoduje zauważalny spadek wagi.

Dokładnym sposobem na obliczenie dziennego zapotrzebowania kalorycznego na redukcji jest użycie tego wzoru:

Waga ciała (kilogramy) x 10 = Twoje dzienne spożycie kalorii w kaloriach

Ta formuła jest używana, gdy chcesz schudnąć w wolnym i stałym tempie. Oznacza to, że będzie tracić około 1-2 kilogramów tygodniowo przy użyciu tej metody.

Przy obliczaniu redukcji kalorii należy wziąć pod uwagę podstawową przemianę materii (BMR), a także poziom aktywności i stosunek wzrostu do wagi. BMR to ilość kalorii, którą spalasz każdego dnia w spoczynku. Nie można go zmienić. Jest on oparty na Twoim wzroście, wadze, płci i wieku.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu już wiesz, jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne na redukcji .