Jaki jest najlepszy probiotyk na jelita

Jaki probiotyk na jelita?

Probiotyki zyskują ostatnio wiele uwagi, ale czy wiesz, który z nich dla jelit jest najlepszy dla Twoich potrzeb?

Ten artykuł pomoże Ci wybrać najlepszy probiotyk dla Twoich jelit i ukaże, dlaczego jest on tak ważny.

Probiotyki są dobrym pożywieniem dla jelit.

Lecząc swoje jelita probiotykiem, leczymy również całe ciało. Białka, węglowodany i tłuszcze przechodzą przez jelita w drodze z talerza do krwiobiegu. Wszystko, co zakłóca ten proces, może powodować objawy trawienne, takie jak wzdęcia, skurcze i mdłości. Probiotyki pomagają zapewnić, że wszystko przechodzi przez jelita bez przeszkód, zgodnie z American College of Gastroenterology.

Probiotyki dla jelit występują w wielu formach – w tym w postaci tabletek, proszków i płynów. Niektóre z nich są wytwarzane poprzez dodawanie bakterii do żywności, którą spożywamy na co dzień, np. jogurtu. Inne są dostępne jako suplementy lub w lekach na receptę.

National Center for Complementary and Alternative Medicine zaleca rozmowę z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek suplementów probiotycznych lub produktów spożywczych, ponieważ nie wszystkie oferują takie same korzyści lub są bezpieczne w połączeniu z innymi lekami lub podczas ciąży lub karmienia piersią.

Jaki jest najlepszy probiotyk?

Najlepszy probiotyk zależy od tego, czego najbardziej potrzebuje Twój przewód pokarmowy – czy jest to dodatkowa porcja “dobrych” bakterii, czy też ulga od “złych” bakterii, które powodują problemy takie jak wzdęcia i biegunka.

Eksperci twierdzą, że każdy może skorzystać z przyjmowania probiotyków, ale nie ma dowodów na to, że faktycznie zapobiegają one chorobom. Prowadzone są badania nad ich szczególnym zastosowaniem, np. u osób, które niedawno były leczone z powodu biegunki lub po zażyciu antybiotyków.

Oto, co musisz wiedzieć o tym, który szczep probiotyczny jest najlepszy dla Ciebie i Twojego zdrowia.

Szukaj takiego probiotyku, który zawiera wiele szczepów bakterii i pochodzi ze świeżych, chłodzonych zapasów. Szukaj produktu w kapsułce, a nie w proszku, ponieważ prawdopodobnie będzie on zawierał więcej żywych bakterii niż ten, który siedział na półce. Możesz chcieć porozmawiać z lekarzem przed zażyciem jakiegokolwiek suplementu probiotycznego – zwłaszcza jeśli zażywasz leki na receptę lub cierpisz na pewne choroby przewlekłe.

Podsumowując, probiotyki to pożyteczne bakterie, które żyją w Twoich jelitach. Pomagają one rozkładać żywność i utrzymywać szkodliwe zarazki na dystans. Każda osoba ma unikalną mieszankę probiotyków w swoich jelitach, ale mogą one zostać wytrącone z równowagi przez takie rzeczy jak infekcje, antybiotyki, podróże i dieta.

Przyjmowane jako suplement, probiotyki mogą pomóc Ci zachować zdrowie, wzmocnić układ odpornościowy i utrzymać zdrową wagę, mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi wiesz jaki probiotyk na jelita wybrać.