Soki owocowe bogactwo witamin dla zdrowia

Soki owocowe to doskonały sposób na wzbogacenie swojej codziennej diety o dodatkowe witaminy i minerały. Soki doskonale nawadniają organizm i alkalizują ciało. Oznacza to, że regulują odczynnik ph w ciele. W ten sposób tworzymy środowisko w którym wszelkie patogeny, grzyby, bakterie czy wirusy nie mają racji bytu. Pijąc soki będziesz cieszyć się zdrowiem i wysoką odpornością.

Jak włączyć do swojej diety soki owocowe

Soki najłatwiej przygotować przy użyciu sokowirówki lub wyciskarki wolnoobrotowej. Na rynku jest dostępny szereg urządzeń tego typu w różnym przedziale cenowym. Z pewnością znajdziesz coś co będzie spełniało twoje wymagania. Do przygotowania soku możesz użyć owoców sezonowych ( jabłka, śliwki, maliny itd.) jaki i egzotycznych (ananas, mango, melon, banan). Świetnie sprawdzą się również wszelkiego rodzaju cytrusy – pomarańcze, grejpfruty, limonki i cytryny. Owoce można dowolnie miksować i eksperymentować ze smakami. Z pewnością z czasem odkryjesz swój ulubiony smak. Każda szklanka takiego świeżego soku to zastrzyk energii i witamin dla twojego organizmu. Sok ze świeżych owoców z powodzeniem może zastąpić jeden posiłek lub być płynnym, zdrowym dodatkiem do niego. Wcześniej przygotowane soki ze świeżych owoców można z powodzeniem przelać do butelek i zabrać ze sobą do pracy czy szkoły.

Dobroczynne właściwości soków owocowych

Wszyscy wiemy, że powinniśmy pić dużo wody, aby nawadniać swój organizm. Kolejnym elementem nawadniania ciała mogą być soki właśnie. Owoce przecież głównie składają się z wody i to wody alkaicznej, czyli takiej która jest najlepsza dla naszego ciała. Wszystko co jest w postaci surowej zachowuje najwięcej wartości odżywczych, witamin i minerałów. Dlatego w zależności od tego jakie owoce wybierzemy do przygotowania soku, dostarczymy organizmowi zdrowia w najczystszej postaci. Soki owocowe dostarczają ciału niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Oczyszczają z toksyn i odkwaszają organizm. Korzystnie wpływają na funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych. Dodatkowo poprawiają humor i dodają energii.